Zawodnicy w natarciu!
Poznaj wyjątkowe, odważne i otwarte osoby, które podjęły się wystąpienia w duetach! Prawdziwi pasjonaci testowania jakości oprogramowania, ale także project managmentu.

Aleksandra Kunysz
Od kilkunastu lat tworzy oprogramowanie. Występuje na spotkaniach i konferencjach, prowadzi bloga, vloga i podcast. Swoje doświadczenie zdobywała w Polsce i Stanach Zjednoczonych. Pracowała w wielu międzynarodowych projektach, od telekomunikacji, przez ubezpieczenia, po e-commerce. Rozwija Szkołę Testów i pomaga programistom pisać lepsze testy.

Maciej Kirkicki
10 z okładem lat w IT, około 8 lat jako tester. Specjalizuje się głównie w testach wydajności i te tematy, oprócz testów API (Consumer-Driven Contracts) są mu najbliższe. Większość doświadczenia zdobywał z narzędziami HP (LoadRunner, QTP/UFT) oraz ostatnio na nowo odkrywa open source, takie jak JMeter, Selenium.
Pracował głównie przy wdrożeniach dużych systemów klasy ERP i CRM, gdzie skupiał się na warstwie integracyjnej (SAP PI/PO, TIBCO, MULE).

Katarzyna Smoleń- Drzazga
Lead UX i Product Designer w Intellect Software House, po godzinach aktywny członek organizacji Juicy UX. Na co dzień wspiera firmy w rozwoju nowych produktów, systemów i aplikacji. Pomaga klientom łączyć świat użytkownika ze światem biznesu i tworzyć produkty oraz usługi przynoszące satysfakcję obu stronom. Certyfikowany Trener Biznesu i rozwoju osobistego, moderator Design Thinking, szczerze zakochana w zwinnym podejściu do projektowania. Jako facilitator warsztatów i speaker miała okazję występować na licznych meetupach i konferencjach (m.in.: Product Camp 2019, Ciemna Strona UX, Tipi UX Wrocław, II Konferencja Produkcja Lean, Design Ways Conf). Prywatnie fanka innowacji, minimalistycznego designu i tańca towarzyskiego.

Dorota Rajska
W IT siedzi już dobre 16 lat. Swoją karierę rozpoczynała jako programistka, następnie szukała różnych opcji poprzez wsparcie, analizę biznesową aż w 2012 roku wylądowała w UXie, z którego już nie wyszła. Jej specjalnością są złożone systemy dla przedsiębiorstw, uwielbia bazy danych i procesy a jej ulubiony system dotychczas dotyczył diagnozowania silników odrzutowych. Po godzinach namiętnie uprawia kolarstwo oraz opowiada o arkanach software'u przyszłym pokoleniom projektantów.

Paweł Noga
Na początku kariery testował webserwisy i aplikacje mobilne. Później zajął się testowaniem sprzętu i oprogramowania do Deep Learningu. W szczególności na benchmarkowaniu rozwiązań czołowych firm na rynku oraz ulepszaniu procesu trenowania sieci neuronowych.
Aktualnie pracuje w startupie produkującym akceleratory AI na potrzeby Data Center. Jest tam odpowiedzialny za zapewnienie jakości całego software stacka dla klienckich rozwiązań.

Jędrzej Osiński
Ma doktorat ze sztucznej inteligencji, specjalizuje się w modelowanie czasu i przestrzeni w systemach eksperckich, przetwarzaniu języka naturalnego oraz informacji nieprecyzyjnej. Doświadczenie zdobywał m.in. w grantach MNiSW w ramach projektów Polskiej Platformie Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Jest autorem 14 prac naukowych i współautorem dwóch książek, w tym "Testowanie w praktyce" (PWN). W kwietniu opublikował "Cunning Machines: Your Pocket Guide to the World of Artificial Intelligence" (CRC Press / Taylor & Francis), książkę dla wszystkich, która wyjaśnia pojęcia i techniki sztucznej inteligencji w łatwej do przyswojenia, niewymającej technicznego wykształcenia, formie. Jędrzej łączy swoją karierę akademicką ze stanowiskiem Senior QA Engineer w Cognifide, wspierając projekty dla największych światowych marek. Posiada certyfikaty ISTQB Adv Level Test Manager oraz Test Analyst, w 2018 z drużyną Cognifide Tigers wygrał Testing Cup. Ma ponad 10 lat doświadczenia pracy w IT jako programista i QA. Podczas swojej kariery zawodowej i naukowej brał też udział w wielu różnych konferencjach jako prelegent, recenzent i organizator. Zajmuje się również działalnością popularyzatorską, dzieląc się wiedzą z zakresu sztucznej inteligencji, informatyki i matematyki na blogach, podczas prezentacji niebranżowych (np. Dni Fantastyki, Tech Kluby, szkoły), wystąpień telewizyjnych i radiowych. Nosi koszule hawajskie każdego dnia. Twitter: @dr_hawaii

Przemysław Surma
Zarządza zespołami projektowymi od kilkunastu lat. Na początku w dziale marketingu, ale dość szybko przekonał się, że to co lubi robić to dostarczanie projektów IT. Satysfakcja z przekształcania często niejasnych idei w konkretne plany i wcielanie je wraz z innymi w życie jest jego głównym motywatorem.
Ma na koncie pracę w korporacjach, agencjach interaktywnych oraz startupach. Ostatnie lata to głównie długie, trwające lata i angażujące dziesiątki ludzi projekty związane z wdrażaniem platform eCommerce oraz aplikacji mobilnych. Pracuje przeważnie w hybrydowych metodykach, gdzie fundamentem jest tradycyjne podejście do zarządzania projektami, ale dostarczanie oprogramowania odbywa się już w zwinny, iteracyjny sposób. Jako Lead Scrum Product Owner, czy SAFe Agilist, wspomaga pracujące równolegle zespoły Scrumowe w zrozumieniu potrzeb użytkowników. Pomaga mu w tym psychologia, którą studiuje od 2018.

Łukasz Baiński
Posiada ponad 15 lat doświadczenia w IT, z czego 10 lat w zarządzaniu projektami i programami. Realizował projekty będąc po obu stronach relacji Klient-Dostawca i chyba we wszystkich możliwych kombinacjach łączania zespołów wewnętrznych i zakontraktowanych. Zdecydowanie woli podejście zwinne, ale w górę wodospadu też potrafi wiosłować. Nie boi przyznać się do porażek i błędów, które popełnił i chętnie o nich opowiada. Najważniejszy jego zdaniem w zarządzaniu projektem jest pragmatyzm. Scrum'y, Prince'y i Agile są po to, aby ułatwić i przyspieszyć wypracowanie wartości biznesowej, a nie celem samym w sobie.

Dawid Pacia
Kim jestem? 1/3 QA, 1/3 DevOps, 1/3 Lead. Ostatnie 8 lat w IT, włączając 6+ w testach. Tech freak podążający za wszystkimi najnowszymi technologiami (i wdrażający je na własną rękę). Fan zwinnego podejścia do zarządzania projektami i budowania produktów. Co robię? Przewodzę i wspieram najlepszy i najszczęśliwszy zespół QA! Aktywny mówca (i podróżnik) po świecie (łączący obie pasje). Organizator i pomysłodawca pierwszego regularnego ukraińskiego spotkania QA „UkrainQA”.

Zbyszek Moćkun
Lata temu Zbyszek rozpoczął karierę w dużej korporacji - Motoroli, przenosząc się następnie do średniej firmy Cape Technologies, aby ostatecznie wylądować w małym startupie - Cognifide, w którym pracuje od ponad 12 lat i dostarcza rozwiązania oparte o CMSy dla znanych światowych marek. W Cognifide odbył odwrotną wędrówkę: od małej do ustrukturyzowanej i dojrzałej organizacji, biorąc udział w tej podróży i wpływając na procesy transformacji. Swoje dotychczasowe doświadczenie porównuje do tolkienowskiej powieści: „Hobbit, Czyli tam i z powrotem”. W codziennej pracy przedkłada wartości nad procesy, które czasem wypaczają to co najważniejsze - zwłaszcza w miarę rozwoju firmy. Współzałożyciel najstarszego w Polsce, wciąż działającego meetup’u PTaQ, podcaster w TestingParrots, od czasu do czasu konferencyjny speaker. Przez wiele lat pełnił rolę Global Head of QA w Cognifide, obecnie pracuje tam jako Clan Head / Development Manager. Pomaga również innym firmom w procesach transformacji i wzrostu organizacji jako niezależny konsultant.

Arkadiusz Benedykt
Developer z zamiłowania. Pierwszy kontakt z komputerami miał mając raptem kilka lat, na polskim komputerze Odra a pierwsze aplikacje pisał mając 15 lat. To wystarczyło, aby złapał bakcyla. Od ponad 15 lat aktywny zawodowo w pełnym wymiarze.
Tworzył aplikacje desktopowe, serwerowe, usługi, a ostatnio skupia się na aplikacjach webowych oraz mikroserwisach. Od lat związany z technologiami Microsoft. Czasem zagląda również do innych ekosystemów. Poza bierzącą działalnością zawodową, realizuje się pracując, jako trener oraz prowadził zajęcia na uczelni wyższej z zakresu inżynierii oprogramowania. Prowadzi również bloga (www.benedykt.net) oraz aktywnie udziela się w społeczności .NET. Od ponad 9 lat aktywnie korzysta z Test-Driven Development w pracy zawodowej. Hobbystycznie lubi ugotować coś smacznego albo zrobić kilka zdjęć, jeśli czas na to pozwala.

Rafał Markowicz
Rafał jest doświadczonym Scrum Masterem i developerem oprogramowania, pracującym w branży IT od 2001. Od 2007 korzysta z metod zwinnych i jest praktykiem Agile. Obecnie pracuje w Code Sprinters jako Professional Scrum Trainer, jest konsultantem w obszarze nowoczesnych metod zarządzania, pomaga organizacjom i zespołom w adaptacji metod zwinnych. Pozostaje przy tym aktywnym developerem wyspecjalizowanym w automatyzacji testów i zapewnieniu jakości oprogramowania.
Rafał pracował z systemami telekomunikacyjnymi i rezerwacyjnymi, bankowością inwestycyjną, rozwiązaniami i technologiami webowymi oraz aplikacjami mobilnymi. Od wielu lat specjalizuje się w zwinnym testowaniu oraz optymalizacji procesów wytwarzania oprogramowania. Korzysta z praktyk i narzędzi developerskich takich jak CI, BDD, ATDD, Specification by Example. Rafał prowadzi szkolenia z zakresu Agile, Scrum, Kanban, dzieli się również wiedzą z zakresu testowania (nie tylko zwinnego) i zapewnienia jakości.